Industriální prvky v obrovském prostoru s cihlovými stěnami a masivním střešním oknem vypadají nejlépe tam, kde vznikají přirozeně – v bývalých továrnách. Ne každý ale má velký loft, který může vyplnit kovovým nábytkem a podobným designem.
Je pravda, že v roubence na Šumavě nebo třeba dvoupokojovém bytě na sídlišti nevyzní ocelové kulaté schodiště a cihlová zeď tak dobře, ale i přesto můžete do jakéhokoliv prostoru zařadit několik kousků a prvků, které nebudou jako pěst na oko a přitom vznikne industriální a esteticky nadčasové místo.
Začněte s čistým plátnem – v tomto případě bílé stěny. I malý prostor udělají větším a oproti tapetám s kytkami, nebo něčím dalším, se nebudou třískat s továrním žebříkem, který třeba chcete postavit ke zdi. Pokud si to můžete dovolit a máte klasické cihlové zdi, sežeňte si nejprve odborníka a můžete sundat malbu a omítku a mít alespoň jednu stranu původní.
Vybírejte velké věci – nebude to vypadat, jako že něco kompenzujete. Prostor přeplněný drobnostmi působí menší a chaotičtější. Naproti tomu pouze velké kusy – velký obraz namísto padesáti rámečků, celá obrovská knihovna namísto knih všude možně, nebo jedna pohovka namísto několika křesel – vytvoří představu většího místa.
Uvolněte přírodní světlo – žádné závěsy, rolety nebo žaluzie. Nechte okna volná. Industriální lofty vznikají v bývalých továrnách a ty jsou příznačné dostatkem světla.
Zbavte se koberců – koberce ode zdi ke zdi nechte kancelářím a hotelovým pokojům. Přírodní podlaha – od dřeva, které může být klidně viditelně používané, až k betonu – vypadá nejlépe, když není krytá, maximálně statement kusem koberce.
Při výběru barev se držte u neutrálních a ledových. Pokud si zrovna domů nenesete bývalý požární hydrant namalovaný rudě a hodláte ho postavit do obýváků, nechte barvy za dveřmi. Černá, šedá, bílá a odstíny modré budou stejně vypadat v industriálním prostoru nejlépe.
Investujte do svícení. Pořádný lustr a lampy udělají v interiéru dramatický rozdíl. To je realita už od vzniku Versailles. Podle této logiky vy vyberte něco, co bude evokovat továrnu, ale pořád bude vypadat živě a moderně.
Vyhněte se příliš „čistým“ materiálům. Tím není myšleno používat zašlé vidličky (jako to mají v oblibě časopisy o jídle( nebo napůl natřené bílé skříňky (které mají evokovat Provence?). Ale masivní dřevo, které je zažité – stůl nebo nenatřené houpací křeslo. Hrubá ocel, kované železo či hrubě vydělaná kůže. Tím získá každý kousek nějakou autentičnost a nebude vypadat, jako že jste ho přinesli z nějakého řetězce.
Neberte svůj prostor příliš vážně. Pokud někde seženete štít Wonder Women, pověste ho nad postel. Promyšlené prostory, kde má každý centimetrový kousek své místo nechte Buckinghamu. Hledejte inspiraci všude možně. Industriální místa, která nejsou příliš cíleně dokonalá, mají větší možnost vlastní invence a autenticity.