Láhev Coca-Coly, ze které už dávno vyprchaly bublinky, pár lahví piva a když to jde hodně dobře, tak polovypitá láhev Jacka v lednici. Jestliže vaše domácí sestava drinků vypadá takhle, máte nejvyšší čas s tím něco udělat. V případě, že si tedy domů někoho zvete a nežijete jako poustevník.
Je jedno, jestli máte hosty na sledování fotbalu, nebo na „cokoliv jiného“. Dobře vybavený bar se základními druhy alkoholu a doplňky by měl mít každý. Je to dospělé, je to sofistikované a lidi tím přesvědčíte, že máte život srovnaný a máte čas myslet i na takové detaily. Není potřeba budovat vinný sklep, kupovat deset druhů skotské, nebo mít vodku nelegálně pašovanou z Uralu (i když by to byla frajeřinka). Pro „běžného uživatele“ stačí následující.
Kvalitní vodka, bourbon, skotská, gin, tequila a rum je „tvrdý“ základ. Doplňující, přesto stejné podstatný alkohol jsou suchý a sladký vermut, aromatic bitters (velmi aromatický alkohol sloužící k dochucení) a nikdy není na škodu mít v lednici láhev šampaňského. Z toho, za pomoci limet, citronů a dalšího čerstvého ovoce, namícháte drtivou většinu běžných drinků.
Pokud chcete celou věc dotáhnout k dokonalosti, nemíchejte pití v kuchyni. Vytvořte si divadelní pódium pro svůj um. Designový barový stolek může být manifest v interiéru a vytvořit tón celé místnosti. Kupujete-li alkohol, který má ohavnou láhev, vždycky můžete použít dekantér. Nádoby na led, shakery, barmanské lžíce a další nezbytnosti už dnes seženete téměř všude, ale vyhněte se těm průmyslovým nerezovým. Sice slouží funkci, ale ty ze stříbra nebo mosazi přidají na hodnotě celému rituálu pití.
P.S. Než začnete po místnosti házet se sklenicemi z křišťálu na shakeru a žonglovat s limetkami, buď si projděte kurz pro barmany, nebo to nedělejte před lidmi.