Napříč věkovými kategoriemi, politickými názory, náboženstvím, stylem a vkusem je jeden oděv, který vládne všem. Jeden, který bychom měli vlastnit všichni a všichni s ním pracovat. Jako malířské plátno, které sice není to nejdůležitější na uměleckém díle, ale celé to na něm stojí. Bílé triko
Bílé tričko je čistě technicky považováno za spodní prádlo a do relativně nedávné doby se nenosilo, jako dnes. Můžeme děkovat etiketním barbarům jako byl třeba James Dean nebo Marlon Brando, že nám probojovali cestu a ukázali, že sundat si košili může vlastně vypadat skvěle. Od té doby jsou džíny a bílé tričko základní definice cool a jednoduchého šatníku. Jeho možnosti ale u casual wear nekončí, právě naopak.
Bílé triko má stejně podobnou moc, jako bílá košile. Bílé, hladké a jednoduché tričko bez kapsičky, loga nebo límečku, které sedí k vašemu tvaru těla, není ani příliš úzké ani příliš volné a není vulgární (nikoho nezajímají vaše chlupy na hrudníku v příliš hlubokém véčkovém výstřihu).
Každý muž by měl mít v šatníku štos vypraných a připravených triček pro případ, že nemá čas, nechce přemýšlet nebo chce vsadit na něco, s čím nelze šlápnout vedle. Od obleku až ke kožené bundě nebo teplákům.
Sportovně
Zkuste si před drahou polovičkou obléknout čerstvé, padnoucí bílé triko, kvalitní šedé tepláky (nic s dírami a vytahanými koleny) a parfém. Za výsledek nemáte zač.
Formálně
Ne každý má to štěstí, že si i na formálnější akce nebo pro office wear může dovolit trochu kreativity. Pokud takové možnosti máte a nikdo vám nebrání, když si obléknete třeba smokingové kalhoty s lampasem, bílé triko a tenisky, jděte do toho. Výsledek bude zajímavý, kreativní a přesto sofistikovaný. Neuděláte chybu ani s celým oblekem.
Smart Casual
Nejlepší příklad je David Gandy, který v bílých tričkách snad žije. Ke světlému blazeru a chinos, ke cardiganu z hrubé vlny a džínům nebo ke tvídovému saku s kapesníčkem.
Po čem pátrat při nákupu?
Kvalita materiálu je důležitější, než značka a cena. Může se stát, že i triko z H&M nebo ze Zary bude z lepší látky, než to z Pařížské. Tudíž, koukejte se na štítky a hledejte vysoký podíl bavlny. Na omak taky často poznáte, jak umělý materiál je. Nebude v něm tak pohodlně, jako v přírodní verzi.
Upřímně nemá moc smysl kupovat bílá trika z kolekce Kanye Westa za stovky dolarů. I při nejlepší péči a nošení pouze občasném začne bílá bavlna šednout nebo žloutnout. Mezi trikem A a trikem B nebudou nikdy natolik dramatické rozdíly v kvalitě, jako řekněme mezi botou z umělé kůže odněkud z Asie a koženou rámovkou Loake.