Marianne Bachmeierová se během soudního procesu rozhodla vzít osud vraha do vlastních rukou. Pomstychtivou matku, která krutým způsobem přišla o svou jedinou dceru, celý život pronásledovaly tragické události.

Život Marianne Bachmaierové nezačal lehce. Narodila se roku 1950 v německém Sarstedtu rodičům, kteří byli za války věrnými podporovateli nacismu – otec byl dokonce členem Waffen SS. Manželství se však zanedlouho rozpadlo.

Roku 1966 šestnáctiletá Marianne poprvé otěhotněla, dítě bylo dáno k adopci. O dva roky později se v osmnácti letech opět ocitla v jiném stavu, potomka čekala s tehdejším přítelem. I druhé novorozeně putovalo do adopční péče, ještě před porodem však Marianne postihla další rána – v pokročilém stádiu těhotenství byla znásilněna.

Až roku 1973 se ji poštěstilo nechat si své třetí dítě – Annu. Anna byla jejím posledním možným dítětem, Marianne se totiž po porodu nechala sterilizovat. Dceru vychovávala jako svobodná mladá matka v nelehké době.

FOTO: Marianne Bachmeierová nečekala na rozsudek a svou zavražděnou dceru pomstila před samotným soudem

Marianne Bachmeierová nečekala na rozsudek a svou zavražděnou dceru pomstila před samotným soudem - methode_9acf298990-3f81d324-8f99-11ea-904d-781c6e12a2c9-869f7c16-8f99-11ea-904d-781c6e12a2c9Marianne Bachmeierová nečekala na rozsudek a svou zavražděnou dceru pomstila před samotným soudem - bachmeier-leaving-courtMarianne Bachmeierová nečekala na rozsudek a svou zavražděnou dceru pomstila před samotným soudem - ujhvMarianne Bachmeierová nečekala na rozsudek a svou zavražděnou dceru pomstila před samotným soudem - bachmeier-crime-sceneMarianne Bachmeierová nečekala na rozsudek a svou zavražděnou dceru pomstila před samotným soudem - klaus-grabowski
Další fotky
Marianne Bachmeierová nečekala na rozsudek a svou zavražděnou dceru pomstila před samotným soudem - marianne-bachmeier-1f2ba11a-502e-4567-b0a0-9f56edac9eb-resize-750Marianne Bachmeierová nečekala na rozsudek a svou zavražděnou dceru pomstila před samotným soudem - 23280158Marianne Bachmeierová nečekala na rozsudek a svou zavražděnou dceru pomstila před samotným soudem - Bachmaier_1Marianne Bachmeierová nečekala na rozsudek a svou zavražděnou dceru pomstila před samotným soudem - marianne-bachmeier-outdoorsMarianne Bachmeierová nečekala na rozsudek a svou zavražděnou dceru pomstila před samotným soudem - f1e5dea9-0001-0004-0000-000000601472_w1200_r1_fpx59.57_fpy50

5. května roku 1980 se tehdy sedmiletá Anna rozhodla pozlobit matku, s níž právě měla konflikt, tím, že půjde za školu. Namířila si to směrem ke kamarádce, ale místo toho potkala souseda Klause Grabowskiho, pětatřicetiletého řezníka a usvědčeného sexuálního delikventa.

Grabowski sedmiletou dívku unesl a několik hodin držel živou doma. Nakonec Annu uškrtil jejími punčocháči, tělo zabalil do krabice a pohřbil v mělkém hrobě. Zadržen byl ještě téhož večera, díky tipu jeho vlastní snoubenky, která kontaktovala policii.

Marianne Bachmeierová

K vraždě se sice přiznal, ale tvrdil, že motiv za dívčinou smrtí byl zcela jiný. Annu nechtěl zneužít, ale umlčet. Dle Grabowskiho prapodivné verze se jej pokoušela vydírat – pokud jí prý nedá peníze, řekne, že ji obtěžoval.

U soudu přítomná matka Marianne Bachmaierová nedokázala poslouchat očividné lži o mrtvé dceři a tak 6. března roku 1981 v Lübecku propašovala do soudní místnosti zbraň Beretta 1934. Jakmile se dostala do blízkosti souzeného, vystřelila celkem sedm ran. Šest jich zasáhlo cíl – záda Klause Grabowskiho.

Krásná Franca Viola si odmítla vzít muže, který ji znásilnil. Vzepřela se absurdní sicilské tradici a pomohla tak dalším ženám

Z Marianne Bachmaierové se tak před zraky desítek přítomných stala vražedkyně. Zadržení neprotestovala. Německá společnost se rozdělila na dvě strany – lidé, co Marianne podporovali, a lidé, kteří ji nazývali chladnokrevnou vražedkyní.

Marianne se dostalo rozsudku šesti let za mřížemi. Odseděla si tři. Po propuštění se odstěhovala do Nigérie a nakonec na Sicílii. Zemřela ve čtyřiceti šesti letech roku 1996 na rakovinu v Lübecku, kde leží pohřbená po boku dcery Anny.

Jan Králík

Komentáře