Gloria Leeová, bývalá letuška, věřila, že udržuje kontakt s vesmírnou bytostí z Jupiteru. Nebezpečné „přátelství“ vyústilo v tragickou událost, ze které se mimozemšťany posedlá letuška již nikdy neprobudila.
V září roku 1953 se v hlavě dvacetiosmileté americké letušky Glorii Leeové začal ozývat prapodivný hlas. Bytost se představila jako“ J.W.“, mimozemšťan z planety Jupiter.
Gloria již v minulosti slýchávala historky od kolegů pilotů a letušek o různých setkáních s létajícími talíři v oblacích. Sama však během své pětileté kariéry nic podezřelého nespatřila, i když tou dobou již v ufony pevně věřila, ze svého mimozemského „spojení“ tak byla naprosto nadšená.
Poté co navíc při věšení prádla spatřila i samotný neidentifikovatelný létající objekt nedaleko kalifornské Redondo Beach, se její zájem o ufony ještě víc prohloubil. Aby rozvinula nově nabyté dovednosti, začala docházet na lekce rozvíjení svých mimosmyslových schopností.
Roku 1959 pak vydala populární knihu „Why We Are Here: by J.W., A Being from Jupiter Through the Instrumentation of Gloria Lee“ – jejíž autorem měla být právě ona jupiterská bytost, Gloria působila pouze jako pisatel diktovaných slov.
Po vydání knihy se pustila do sestrojení plánu, který měl nastolit světový mír v turbulentní době studené války. Se svým bizarním projektem, k němuž přihodila i vlastní návrh vesmírné stanice, si to napochodovala do Washingtonu D.C., kde doufala ve schůzku s vládními představiteli. Poté co byla (ne)překvapivě odmítnuta, rozhodla se pro hladovku.
Gloria, která upřímně věřila v pravdivost jejího spojení s mimozemšťany, uklidňovala spoluvěrce pečlivě promyšleným plánem. J.W. jí totiž slíbil, že jednoho dne se během hladovky objeví světelný výtah, který ji dopraví na Jupiter.
Slepě věřící Gloria vydržela čekat o hladu celých 66 dní. Poté ji nechal vlastní manžel William H. Byrd hospitalizovat. Vesmírný výtah nikdy nedorazil a Gloria zemřela na nemocničním lůžku 3. prosince roku 1962 ve věku 36 let.
Nebyla jedinou „mimozemskou“ obětí, která zemřela podobným způsobem – hlady. V listopadu roku 1982 podlehla vyhladovění LaVerne Landisová, když po celých 40 dní čekala uvnitř svého vozu v minnesotských lesích na přistání létajícího talíře.
Jan Králík