Už vás nebaví stát dlouhé fronty v hypermarketech kvůli slevovým akcím, abyste ušetřili nějakou tu kačku na lahvoně a pár toček? Máme pro vás skvělé řešení. Nový český fenomén spočívá v tom, že se lidé doslova perou o staré potraviny, které v sousedním Německu považují za odpad. Cože? Plechovka coly zde stojí jen 5 korun? Táto, půjč si dodávku. Jdeme nakupovat.
Prošlé, ale levné
Blíží se období Vánoc, což znamená, že budou zhruba na dva a půl dne zavřené všechny supermarkety v Česku. Co to v překladu znamená? Že bychom si měli bez odmlouvání doma vytvořit zásoby potravin minimálně, jako kdyby se blížila atomová válka. Jenže co dělat, když jsou potraviny tak drahé a nechce se vám trávit všechen volný čas ve frontách všech supermarketů v celém městě? Odpověď je jasná. Prošlé potraviny! Určitě si říkáte, co je to za nesmysl, ale toto je trend, se kterým přišli Češi.
Všechno, co Němci vyhodí na skládku, to tuzemští obchodníci přivezou do Česka a naplní tím regály. Pak na to dají cedulku s poloviční cenou, než je v obchodě, a lidé se o toto prošlé zboží perou jako Karlos „Terminátor“ Vémola s Attilou Véghem. Toto není žádný vtip. Některé potraviny mají dokonce prošlou dobu minimální trvanlivosti i přes půl roku. A navíc, jak si přečtěte na internetu, je to na lidech, jestli sní jogurt po uplynutí data spotřeby. Každý má svůj rozum.
Takovéto obchody se v celém Česku množí jako houby po dešti a když přijdete dovnitř, nestačíte se divit. Všude jsou fronty až ven. Opravdu vás to vrátí do dob socialismu, a to jak cenami, tak i frontami. Jenže s tím rozdílem, že lidé kupují něco, z čeho se jim může udělat opravdu špatně.
Hlavní je v tomto případě samozřejmě ušetřit, protože zdraví je před penězi vždy až na druhém místě. Sleva je grunt, a kdo jí nechce, tak je Rotčild nebo Gejts.
A víte, co se říká. Lepší dvacka v bedně než v kapse hamounské korporace.
Ferrari Lakatoš