K neobvyklému incidentu došlo na indonéském ostrově Sulawesi. 25letý mladík Akbar se vydal pracovat na palmovou plantáž, domů se ale už toho dne nevrátil. Po 24 hodinách od jeho zmizení bylo vyhlášeno policejní pátrání, v jehož průběhu muži zákona našli jeho ostatky uvnitř sedmimetrové krajty mřížkované.

Ačkoliv se krajty v Indonésii vyskytují poměrně běžně, jako kořist si povětšinou vybírají psy, prasata nebo i opice, útoky na člověka jsou však velmi vzácné. Než se podíváte na šokující záběry, které se podařilo natočit jednomu z kolemjdoucích, přečtěte si o unikátním „Hadím ostrově“, který na svém strmém hřbetu hostí několik tisíc prudce jedovatých hadích obyvatel.

Nádherný „Hadí ostrov“ je úplně opuštěný. Protože kdo tam vstoupí, toho čeká jistá smrt

Policejnímu týmu se po několika hodinách neúspěšného pátrání přecijen podařilo na plantáži najít Akbarovo pracovní vybavení a jednu jeho botu. Když se jim pak jen o pár metrů dál naskytl pohled na obrovskou krajtu mřížkovanou, která podle všeho zrovna trávila objemnou kořist, jejich nejhorší obavy se naplnily. Gigantického plaza se rozhodli rozříznout ve snaze zachránit mladíkovi život, bylo však už pozdě.

„Když jsme hada rozřízli, nejprve jsme uviděli nohy toho nebohého chlapce. Vzhledem k jeho pozici a ráně na zádech je vysoce pravděpodobné, že byl napaden zezadu,“ sdělila portálu BBC mluvčí sulaweské policie.

Tento způsob útoku je pro krajtu typický; své oběti nejdříve zaboří desítky ostrých zubů do krku, poté ji začne škrtit a celé tělo v jednom kuse spolkne. Experti upozornění, že palmové plantáže představují pro krajtu, která je jedním z nejdelších plazů obývajících naší planetu, ideální loviště.

Michal Švehla

Jeho jed vás zabije do minuty. Jaký z hadů je nejjedovatější a kdy se naopak nemusíte bát?

Komentáře