Tělo úspěšného scénáristy, tvůrce oblíbených akčních filmů s hvězdami typu Christophera Walkena v hlavních rolích, objevili až po celém roce pátrání. Mrtvole chybělo pár důležitých věcí.

Gary DeVore byl původním zaměstnáním řidič kamionu, z něhož se stal americký scénárista, který měl od roku 1980 na svědomí několik hollywoodských akčních filmů. Krom toho se proslavil čtyřmi prominentními manželstvími a spoustou milostných aférek se známými tvářemi.

První DeVorovou manželkou se roku 1969 stala Maria Coleová, jazzová zpěvačka a bývalá manželka legendárního Nat King Colea, matka Natalie Coleové. Později se oženil se známou herečkou ze seriálu Dallas Claudií Christianovou. Mezi další, sňatkem však nezpečetěné románky, se zařadil například DeVorovův vztah s Janet Jacksonovou.

FOTO: Záhadná smrt hollywoodského „bezrukého scénáristy“

Záhadná smrt hollywoodského „bezrukého scénáristy“ - 4-devoreZáhadná smrt hollywoodského „bezrukého scénáristy“ - kj,Záhadná smrt hollywoodského „bezrukého scénáristy“ - PR_Photo_04Záhadná smrt hollywoodského „bezrukého scénáristy“ - 1564736069_143414_1564737804_noticia_normalZáhadná smrt hollywoodského „bezrukého scénáristy“ - the-writer-with-no-hands-gary-devore-matthew-alford-body-image-1462447623-size_1000
Další fotky
Záhadná smrt hollywoodského „bezrukého scénáristy“ - 24A3B7F200000578-2905392-image-m-48_1421098073379

To co jej však nakonec dostalo na titulní stránky médií, byla jeho vlastní podivná smrt. Pětapadesátiletý Gary DeVore zmizel v červnu roku 1997, poté co právě v ústraní dokončil práci na novém scénáři k filmu s názvem „The Big Steal“ („Velká krádež“).

Během noční jízdy domů skrz Mohavskou poušť se po scénáristovi slehla zem. Pátrací týmy probádaly okolí bez úspěchu a jediné pořádné stopy. Tehdejší DeVorova manželka Wendy nevzdala naději a najala soukromého detektiva, který po manželovi pátral celý další rok.

DeVoreův vůz byl nakonec objeven potopen pod jedním z kalifornských akvaduktů. Na místě řidiče stále sedělo DeVoreovo mrtvé tělo. Jinak nedotčenému tělu ale chyběla zásadní věc – ruce. Kromě rukou se pohřešoval i DeVoreův laptop obsahující poslední scénář a jeho zbraň.

K prapodivnosti nálezu ještě přispěl fakt, že během prvního pátrání bylo okolí akvaduktu pečlivě prozkoumáno a nic nenaznačovalo tomu, že by se na místě odehrál jakýkoliv impakt. Navíc – pokud by se DeVore rozhodl sám skoncovat se životem v hlubinách kanálu, musel by řídit téměř pět kilometrů v protisměru, aniž by byl spatřen, bez zapnutých světel k tomu (světla nebyla v době nehody zapnuta).

Kdo dal Bellu do jilmu? Kostra ženy schovaná do kmene stromu za válečné Anglie stále vzbuzuje otázky

DeVoreova mysteriózní smrt nebyla do dnešních dob vyřešena. Existuje však několik oblíbených konspiračních teorií. V centru jedné z nich je fakt, že DeVoreův poslední scénář, jehož děj se odehrával během časů invaze USA do Panamy, měl pracovat s nepříjemnými informacemi ohledně tehdy ještě poměrně čerstvé válečné situace – tomu nasvědčují i důkazy o předešlém kontaktu scénáristy s CIA .

Jan Králík

Komentáře