Před cestou do městečka Takikawa na ostrově Hokakido je zřejmě dobré vědět o existenci tamního robotických vlků s pekelně rudým pohledem a monstrózním repertoárem zvuků. Při takovém náhodném nočním setkání by nejeden člověk neznalý jejich účelu nejspíš zažil lehký infarkt.
Jak se neobvykle, ale především humánně vypořádat s hladovými medvědy, kteří před zimním spánkem nabírají poslední zásoby tuku bez ostychu třeba i ve městě (důvodem je i letošní poklesek ořechů a žaludů), názorně ukázalo japonské městečko Takikawa, které již nějaká léta trápí velká populace drzých medvědů. Na předměstí nainstalovala dvojici bizarních robotických vlků.
Robot s názvem „Monster Wolf“ se skládá z roztřeseně se pohybujícího těla na čtyřech nohách, s hustou hřívou a rudě svítícíma očima. Jakmile uvnitř vlčího těla zabudovaný detektor pohybu rozpozná hnutí začne vlčí představení. Zvíře otáčí hlavou, blýská pekelnýma očima a spustí děsivou symfonii sestavenou z šedesáti různých hrůzných zvuků od vytí až po hluk těžké techniky.
Robotický vlk poháněný solárním panelem z dílny Ohta Seiki (jež podobných vlků pro vysokou účinnost prodala již na 70 kusů), tak nahrazuje původního živého predátora, který kdysi brázdil japonské ostrovy. Poslední volně žijící vlk japonský zemřel před více jak sto lety roku 1905.
Od umístění vlčího páru nebylo zatím hlášeno ani jedno jediné pozorování velkého predátora, jehož populace za poslední léta v Japonsku značně stoupla – s rostoucím číslem došlo i k několika desítkám útoků na člověka, z nichž dva byly fatální.
Jan Králík