Jak moc nám život zkomplikovalo uzavření hranic či omezení mezinárodního obchodu? Bude svoboda pohybu a podnikání v Evropě zachována? A jakou roli v tom všem hrají média? Odpovědi na další zásadní otázky budou hledat a návrhy vlastních řešení budou sdílet například generální ředitel České televize Petr Dvořák, ministr zahraničí Tomáš Petříček, podnikatel Oliver Dlouhý nebo prezident MFF Karlovy Vary Jiří Bartoška v pokračování již třetí live stream diskuse Anti-Panic, která se pod taktovkou UNICORN ATTACKS + YEMI, Aspen Institute Central Europe a generálního partnera České spořitelny uskuteční v úterý 9. června od 14 hod na www.antipanic.live.

Pestrou sestavu řečníků působících v čele významných institucí a firem dále doplní rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová, člen představenstva Škoda Auto Bohdan Wojnar nebo spoluzakladatelka úspěšného herního start-upu Pixel Federation Lucia Šicková. Závěrečného shrnutí debaty se ujme ex-guvernér ČNB a předseda dozorčí rady ČSOB Zdeněk Tůma.

„V prvních dvou vydáních Anti-Panic sdílelo svá řešení a názory přes 20 osobností z byznysu, vědy i kultury. Na začátku, v době nejistoty, nejvíc rezonovalo jako téma transparentní komunikace, v dalším vydání pak důraz na motivaci lidí a ztížené rozhodování, které se často řídí víc emocemi, než fakty. Debat se zúčastnilo již více než 25 000 lidí a přes 150 lídrů z mnoha oborů. Mám radost, že platforma umožňuje v téhle době spojovat lidi, kteří chtějí svá řešení sdílet a inspirují se navzájem,” rekapituluje vývoj projektu jeden z autorů platformy Anti-Panic a kreativní producent Yemi A.D.

Live stream diskuse, která bude dostupná na www.antipanic.live opět umožní všem registrovaným účastníkům hlasovat o nastolených otázkách vztahujících se k hlavnímu tématu Anti-Panic 3.0 a spolu s hosty tzv. druhé komory Essential 100 (osobnosti české byznysové komunity, vědy i kultury, jejichž práce má významný dopad na dění v ČR, kteří mohou zároveň přímo interagovat s řečníky streamu) přinést zajímavý pohled na současnou situaci.

„V době krizových situací jako je tato, potřebujeme kvalitní informace, silné lídry a efektivní nástroje. Věřím, že platforma Anti-Panic umožňuje mnohým lidem nahlédnout do způsobu rozhodování velkých i menších hráčů, odkrývá nové perspektivy a v reálném čase ukazuje výsledky hlasování účastníků o otázkách budoucího vývoje. Navíc díky tomu, že probíhá online, můžeme zapojovat odborníky z dalších zemí a hledat nové cesty i s dalšími evropskými experty,” vysvětluje spolupořadatel Ivan Hodač, prezident Aspen Institute Central Europe.

Hlavní řečníci Anti-Panic 3.0

  • Petr Dvořák, generální ředitel České televize – MEDIA LEADER

Od roku 2011 generální ředitel České televize, v letech 2003-10 byl generálním ředitelem soukromé televize NOVA, je členem výboru Evropské vysílatelské unie.

  • Danuše Nerudová, rektorka Mendelovy univerzity – EDUCATION EXPERT

Ekonomka a vysokoškolská pedagožka, od února 2018 rektorka Mendelovy univerzity v Brně, od roku 2019 vede vládní komisi zabývající se důchodovou reformou. Je členkou iniciativy KoroNERV-20, která vyzvala vládu k otevření hranic.

  • Oliver Dlouhý, CEO at Kiwi.com – START UP LEADER

Zakladatel a výkonný ředitel populárního vyhledávače letenek Kiwi.com, v roce 2019 byl jmenován Podnikatelem roku, Kiwi.com patřil mezi nerychleji rostoucí byznysy nejen v ČR.

  • Jiří Bartoška: prezident KVIFF – CULTURE LEADER

Přední český herec, od roku 1994 prezident Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, pod jeho vedením se z festivalu stala prvořadá kulturní a společenská událost evropské úrovně.

  • Tomáš Petříček: ministr zahraničních věcí ČR – PUBLIC INSTITUTION

Politik, od října 2018 ministr zahraničních věcí ČR. Je členem ČSSD. Dříve byl asistentem europoslanců Libora Roučka a Miroslava Pocheho a náměstkem ministra.

  • Bohdan Wojnar: člen představenstva Škoda Auto – CORPORATE LEADER

Přední manažer v automobilovém průmyslu, od ledna 2011 je členem představenstva Škoda Auto zodpovědným za oblast řízení lidských zdrojů, je jediným český zástupcem v představenstvu automobilky,  od roku 2016 je prezidentem Sdružení automobilového průmyslu AutoSAP.

  • Lucia Šicková: spoluzakladatelka PIXEL FEDERATION – FOREIGN VOICE

Slovenská inovátorka, jako Chief Learning Officer zodpovídá za vzdělávání ve společnosti Pixel Federation, je členkou správní rady Slovenské aliance pro inovativní ekonomiku (SAPIE) a zakladatelkou vzdělávacího programu Butterfly Effect.

  • Zdeněk Tůma, ekonom a bývalý guvernér ČNB – EKONOMICKÝ EXPERT

Ekonom, v letech 2000-10 byl guvernérem České národní banky, působil ve společnosti KPMG, od loňského roku je předsedou dozorčí rady ČSOB. Jako jeden z prvních varoval, že drakonická opatření mohou způsobit daleko větší škody než samotná pandemie. Článek, který publikoval spolu s bývalým viceguvernérem Mojmírem Hamplem vyvolal veřejnou debatu.

 

Komentáře