Mezi světovými válkami vznikl stole italského architekta kuriózní návrh „slunečnicové vily“, která by se stejně jako její jmenovkyně otáčela svou mohutnou masou o 360 stupňů při honbě za slunečním světlem.
Vysněnou vilu pro svou vlastní potřebu navrhl a zrealizoval bohatý architekt Angelo Invernizzi roku 1929. Toužil po co největším přísunu slunečních paprsků, o jejichž účincích se tehdy věřilo, že dokáží například léčit zákeřnou tuberkulózu.
Invernizzi využil svých znalostí z dob, kdy pracoval jako železniční inženýr, inspiroval se mechanismem železniční točny a za pomoci dalších zkušených expertů se po šesti dlouhých letech sen stal skutečností.
V italském městečku Marcellise nedaleko Verony, tak vyrostla dvoupatrová vila o dvou křídlech s 42 metrů vysokou věží v centru. Dům rotuje okolo své osy díky pohonu dvou dieselových motorů a dvojici kruhových drah rychlostí 4mm za sekundu. Celá stavba se tak kompletně otočí za 9 hodin a 20 minut.
„Slunečnice“ o váze 1500 tun původně měla rotovat pouze o 180 stupňů, jakmile, ale její stvořitel spatřil, že ji tento pohyb nečiní žádný problém, rozhodl se k ambicióznímu cíli 360 stupňů.
Unikátní vila, usazená v překrásné italské scenérii, se dnes již nepohybuje, ale zato je možné ji navštívit a dokonce přespat v jednom z jejích pokojů.
Jan Králík