Z rozpadajících se romantických trosek dobytčího chléva a staré továrny, kdysi produkující pergamen, vznikl originální moderní domov. Původně byl areál odsouzen k demolici.
Trosky továrny a chléva stály vedle cihlového domu z viktoriánské éry v britském Northamptonshire. Postarší pár chtěl využít opuštěné budovy a rozšířit tak svoje vlastní přiléhající obytné prostory. Chlév měl zůstat, trosky továrny ze 17. století měly jít k zemi.
Architektonické studio Will Gamble Architects přišlo s alternativním plánem využít továrenskou ruinu, která stále nesla značnou historickou i estetickou hodnotu. Krásu v „mrtvé“ budově nakonec uviděl i klient, který s novým návrhem plně souhlasil.
Okouzlující šarm trosek nebyl nijak drasticky narušen. Architekti do již existující struktury zakomponovali citlivé prvky ze dřeva, skla a oceli. Mnoho z použitých materiálů, včetně pět metrů dlouhých dubových trámů, bylo nalezeno přímo na místě. Žádná ze stojících částí zdí nebyla zdemolována.
K již stojícímu přilehlému domu tak přibyly moderně zařízené místnosti uvnitř staletých zdí. Interiér pojmul otevřenou kuchyň, obývací a jídelní prostory. Kromě vnitřních prostorů venku vznikl i šarmantní dvůr, jehož zem zpevňují kamenné desky původně sloužící jako podlaha v továrně.
Celý projekt byl pojmenován The Parchment Works – odkazující na časy, kdy místní továrna produkovala pergamen, který prý dodávala i královské rodině.
Jan Králík