Od práce přes zábavu i odpočinek na vodní hladině. Jak vypadala každodenní rutina amerických mariňáků na palubě zbrusu nové válečné lodi USS Brooklyn, zachytila roku 1896 série unikátních snímků.
Z loděnice William Cramp and Sons byl roku 1895 spuštěn na vodu pancéřový křižník USS Brooklyn. Válečná loď, jež se o rok později oficiálně dostala do služby amerického námořnictva, byla zmodernizovanou verzí existujícího křižníku USS New York.
Brooklyn, který dosahoval délky 122 metrů, šířky 19 metrů a ponoru čítajícího přes 7 metrů a v jehož konstrukci byl zahrnut i kloun (podvodní hrot na přídi pod čarou ponoru), byl na úkor oslabeného pancéřování silně ozbrojen.
Hlavní výzbroj představovalo osm 203mm kanónů, umístěných po dvou ve čtyřech věžích. Záložní výzbroj tvořilo dvanáct děl ráže 127 mm, dvanáct 57mm děl, čtyři 37mm děla a pět 45mm torpédometů.
Plavidlo, které dosahovalo s 21,9 uzly rychlosti až 40,5 km/h, obsluhovala posádka 581 mužů, a právě jejich rutinní život zachytila krátce po uvedení Brooklynu do služby detroitská fotografická společnost – Detroit Photographic Company.
USS Brooklyn za svou kariéru čítající něco přes dvě desetiletí se kromě hlídkovacích služeb dostal i do boje. V rámci španělsko-americké války při bitvě u Santiaga de Cuba 3. července rokku 1898 dokonce zahynul jeden z námořníků zachycený ve fotografickém cyklu. Od roku 1915 pak sloužil v Pacifiku až do konečného roku 1921, kdy byl kdysi obdivovaný křižník vyřazen a prodán do šrotu.
Jan Králík